En Son

Final Fantasy 16 Square Enix, Mevcut Motora Güvenecek

Final Fantasy 16 hakkındaki söylentiler internette yeniden ortaya çıktı. Buna göre Square Enix, rol yapma oyunu için mevcut bir motora güvenmeli. Varsayımlar şu an hali hazırda Final Fantasy 7 Remake ve Kingdom Hearts 3‘te kullanılan Unreal Engine 4‘e dayanıyor.

Final Fantasy 16 Square Enix, Mevcut Motora Güvenecek
Final Fantasy 16 Square Enix, Mevcut Motora Güvenecek

Geçtiğimiz birkaç gün içinde, Final Fantasy 16‘nın ortaya çıktığına dair söylentiler yeniden yükselişe geçti. Buna göre Final Fantasy 16, Final Fantasy 14 ekibi tarafından test edilmiş ve mevcut bir motorla geliştirilecek.

Spekülasyona göre, bu, Final Fantasy 7 Remake ve Kingdom Hearts 3‘te zaten kullanılmış olan Unreal Engine 4 olabilir. Bölüm 15‘ten bilinen Luminous Engine, ilk olarak Haziran ayında PS5 için sunulan Project Athia‘da kullanılacak.

Başlangıçta Final Fantasy‘nin Project Athia ile birlikte ortaya çıkması gerekiyordu. Luminous Productions başlığı, görsel kalitesi nedeniyle şovun kadrosuna daha uygun olduğu için Square Enix’in kısa bir süre önce bir açıklamaya karşı karar verdiği söyleniyor.

Çarşamba günü saat 22:00’de yapılacak olan PS5 gösterisinde, oyunun sunulması için bir ihtimal var.

Final Fantasy 16 Bir Sonraki Sony’ye Özel mi?

Project Athia‘nın lansmanda PlayStation 5 ve PC için özel olarak görünmesinden sonra, son zamanlarda Sony‘nin Final Fantasy ile benzer bir anlaşma yapmış olabileceği varsayımları yapıldı.

Böylece oyun, başlangıçta bir Xbox lansmanı olmadan da yapabilirdi.

Latest Posts

Kaçırmayın

Haberiniz Olsun

En son haberler, teklifler ve özel duyurular ile güncellenecek.