En Son

Nuro R2 Sürücüsüz Teslimat Arabaları Kaliforniya’da Dağıtım İzni Alıyor

Nuro R2 Sürücüsüz Teslimat Arabaları Kaliforniya’da Dağıtım İzni Alıyor. Otonom araçlar.


Otonom araçlar konusundaki medyanın çılgınlığı, bu yılın daha acil kaygıları nedeniyle çoğunlukla bastırıldı. Bununla birlikte, malları taşımak için temassız yollara duyulan ihtiyaç, bu endişeler nedeniyle aslında daha da önemli hale geldi.

Nuro R2 Sürücüsüz Teslimat Arabaları California'da Dağıtım İzni Alıyor
Nuro R2 Sürücüsüz Teslimat Arabaları California’da Dağıtım İzni Alıyor

Teslimatlar, özellikle hareketin kısıtlandığı yerlerde daha yaygın hale geldi, ancak insan sürücüler ve kuryeler bugünlerde hala sağlık riski oluşturuyor. Dolayısıyla, Nuro‘nun iki kasabada teslimat yapmak için otonom araçlarını ticari olarak çalıştırmasına izin veren Kaliforniya‘dan konuşlandırma iznini almış olması oldukça büyük bir fırsattır.

Bu, Nuro için uzun ama verimli bir yıl oldu ve yapımı neredeyse üç yıl olan bir kilometre taşına ulaştı. Şubat ayında, sürücüsüz R2‘nin halka açık caddelerde olması için bir istisna tanındı ve nihayet Kaliforniya‘da Nisan ayında otonom teslimat araçlarının testlerini yürütmesi için izin verildi. Ekim ayında, otonom otomobili üç eyalette herhangi bir takip aracı olmaksızın test etmeye başladı.

Şimdi Nuro‘nun bu araçlardan fiilen kar elde etme yetkisi aldı. Dağıtım izni, şirketin, henüz gelişmekte olan pazarda rakiplerini geride bırakarak kendi kendine giden arabaları kullanarak teslimatları ücretlendirmesine izin veriyor. Muhtemelen otonom arabaların sadece mal taşımasına yardımcı oluyor, insanları değil.

Nuro R2 Üretimini Roush Yapacak

Şirket, önce Prius filosuyla başlayacağını söylüyor ancak asıl öne çıkan özel tasarım R2 araçları olacak. Bu yılın başlarında tanıtılan Nuro R2’nin üretimi, ünlü performans otomobil üreticisi Roush‘a teslim edildi ve daha fazla ürün ve sıcaklık kontrolleri için daha geniş bir kabin alanı sundu. Sensör yükseltmeleri arasında LIDAR ve acil durum araçlarının sirenlerini tanıma yeteneği vardı.

Kaliforniya DMV’nin dağıtım izni yalnızca San Mateo ve Santa Clara kasabalarını kapsıyor, ancak Nuro‘nun dağıtım hizmetleri için hangi şehirler ve şirketler ile ortaklık yapacağı konusunda hala bir bilgi yok. Ticari hizmetin 2021‘de başlaması bekleniyor.

Latest Posts

Kaçırmayın

Haberiniz Olsun

En son haberler, teklifler ve özel duyurular ile güncellenecek.