En Son

Riot Games, Moonton’a İntihal İçin Dava Açtı

Pazartesi günü Los Angeles’taki bir federal mahkemede açılan davada Riot, Moonton‘un League of Legends serisinden içerik ve tanıtım materyallerini kullanarak cep telefonu oyunu “Mobile Legends: Bang Bang“i geliştirmek ve pazarlamak için bir kopyalama stratejisi kullandığını iddia etti.

Riot Games, Moonton'a İntihal İçin Dava Açtı
Riot Games, Moonton’a İntihal İçin Dava Açtı

Riot yaptığı açıklamada, davanın Moonton‘un birkaç yıl boyunca devam eden intihalinden kaynaklandığını söyledi. Davaya göre şirket, 2015 yılında mobil oyunlarında League of Legends‘ı kopyalamaya başladı.

Moonton Orijinal Olduğunu İddia Ediyor

Riot, 2017 yılında aynı mahkemede Mobile Legends: Bang Bang ve şirketin diğer oyunlarının League of Legends‘ı kopyaladığını iddia ederek dava açmıştı. Şirket, Mobile Legends: Bang Bang‘in bağımsız fikri mülkiyet haklarına sahip tamamen bağımsız ve kendi geliştirdiği bir oyun olduğunu söyledi. Aynı yıl, mahkeme davayı yasal işlemlerin Çin‘de yapılması gerektiği gerekçesiyle reddetti.

Moonton, 2014 yılında küresel oyunların Ar-Ge ve dağıtımına odaklanarak kuruldu. Merkezi Şanghay‘da bulunan şirketin Endonezya, Singapur ve Hong Kong‘da şubeleri bulunmakta. 22 Mart 2021‘de firma CEO’su Yuan Jing, tüm çalışanlara şirketin ByteDance ile stratejik bir satın alma anlaşmasına vardığını bildiren bir mektup yayınladı.

Zelda Benzeri Ocean’s Heart, Nintendo Switch İçin Duyuruldu

Mobile Legends: Bang Bang, Moonton tarafından geliştirilen ve dağıtılan bir Çok Oyunculu Çevrimiçi Savaş Arenası mobil oyunu ve oyun, 14 Temmuz 2016‘da Android için ve 9 Kasım 2016‘da iOS için dünya çapında piyasaya sürüldü. Oyunda, 135’den fazla ülkede 19 dili kullanan oyuncular aynı sahnede yarışıyor. Şu anda oyun, Google Play Store’dan 500 milyondan fazla kez indirildi.

Kaynak: Bu haber ilk olarak pandaily tarafından yayınlanmıştır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Kaçırmayın

Haberiniz Olsun

En son haberler, teklifler ve özel duyurular ile güncellenecek.