En Son

Roblox, Konuşmak İçin Güvenli Sesli Sohbeti Tanıtmayı Planlıyor

Roblox, Konuşmak İçin Güvenli Sesli Sohbeti Tanıtmayı Planlıyor. Çocuk dostu çevrimiçi oyun platformu, gelecekte oyuncular için güvenli bir sesli sohbet seçeneği sunmayı planladığını söyledi.

Roblox, Konuşmak İçin Güvenli Sesli Sohbeti Tanıtmayı Planlıyor
Roblox, Konuşmak İçin Güvenli Sesli Sohbeti Tanıtmayı Planlıyor

Şirketin en son yatırımcı çağrısı sırasında, Roblox başkan yardımcısı Adam Miller, 31 Aralık 2020 itibariyle, oyunun günlük 2 milyardan fazla sohbet mesajı işlediğini belirterek, platformdaki metin iletişiminin popülerliğinden bahsetti.

Miller, “Gelecekte, güvenli sesli sohbet yoluyla iletişimi açmayı umuyoruz,” dedi.

Oyun, özellikle çocuklar için popüler bir çevrimiçi hedef olarak ortaya çıktı. Platformun günlük 32,6 milyon aktif kullanıcısının yaklaşık %56‘sı 13 yaşın altında.

Oyunun web sitesindeki bir SSS‘ye göre, bir çocuk oyunda bir hesaba kaydolduğunda oyun, metin sohbet ayarlarını otomatik olarak kısıtlar ve böylece yalnızca arkadaş olarak kabul ettikleri diğer oyunculara mesaj gönderebilirler. Ebeveynler ayrıca sohbet işlevini devre dışı bırakabilir.

Sesli sohbetin tanıtılmasıyla ilgili büyük bir endişe, oyuncuları küfür veya diğer uygunsuz dillere maruz bırakma potansiyeline sahip olması. Bununla birlikte oyun, genç oyuncuların yalnızca arkadaşlarıyla sesli sohbetle sınırlı olduğu gizlilik ayarları sunabilir.

Roblox Güvenliği

Oyun şirketi, şu anda platformdaki uygunsuz içeriğin taranmasına yardımcı olan 2.300 güven ve güvenlik uzmanını istihdam ettiğini söylüyor.

No More Heroes 3 Switch’e Geliyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Kaçırmayın

Haberiniz Olsun

En son haberler, teklifler ve özel duyurular ile güncellenecek.