En Son

Roblox Sanki ‘Oyun’ Değilmiş Gibi Davranıyor

Roblox sanki ‘oyun’ değilmiş gibi davranıyor. Roblox, oyun oynadığınız bir yer, değil mi? Tüm kutuları işaretliyor, apaçık ortada, hepimiz bunun olduğunu biliyoruz. Öyleyse, neden dünyanın en popüler eğlence hizmeti platformlarından biri “oyun” kelimesini kullanmayı birden bire bıraktı?

Roblox Sanki 'Oyun' Değilmiş Gibi Davranıyor
Roblox Sanki ‘Oyun’ Değilmiş Gibi Davranıyor

The Verge’e göre, geçen hafta oyunun, ister dahili sekmeler (“oyunlar” artık oyunun kendisinde “keşfet” olarak geçiyor) veya App Store‘da ve Google Play Store oyunun özetleri olsun, açıklamalardan “oyun” kelimesinin hemen hemen tümünde (“oyun” denilen yerler “deneyim” ile değiştirildi).

Bir sözcünün, şu şekilde bir açıklaması var:

“Deneyimler” terimi, metaveri gerçekleştirmemizi yansıtmak için terminolojimizi nasıl geliştirdiğimizle alakalıdır. Roblox, insanların arkadaşları ile birlikte sanal dünyalarda birlikte bir şeyler yaptıkları çevrimiçi bir topluluktur ve yıllar geçtikçe bu dünyalara, lobilerden sanal konserlere kadar çok çeşitli 3 boyutlu sürükleyici yerleri daha iyi temsil ettikleri için deneyimler olarak bahsetmeye başladık.

Fakat Epic davasının büyük bir kısmının Fortnite‘ın bir oyundan daha fazlası olduğunu kanıtlama girişimi olduğu Apple v Epic mahkeme savaşının ortasında olduğu göz önüne alındığında, hamlenin zamanlaması kesinlikle ilginç. Bir oyun olarak sınıflandırıldığında, Epic‘in kendi oyun içi mağazasını işletmesine izin verilmemesi ve App Store kısıtlamalarına tabi tutuldu.

Ninja Kaplumbağalar: Shredder’ın İntikamı PC ve Konsollara Geliyor

Roblox Oyun Değil Uygulama Olarak Geçiyor

Yani, bazı Apple rezervasyonlarına rağmen, “oyun” olarak değil “uygulama” olarak kategorize edildiği için kendi oyun içi mağazasını işletmesine izin veriliyor. Tam bu esnada, “oyun” kelimesinin tüm sözlerini sessizce kaldırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Latest Posts

Kaçırmayın

Haberiniz Olsun

En son haberler, teklifler ve özel duyurular ile güncellenecek.