Samsung 980 NVMe SSD, DRAM’siz İlk Tüketici SSD’si

Samsung 980 NVMe SSD, DRAM’siz İlk Tüketici SSD’si. Samsung, DRAM‘siz ilk tüketici SSD‘sini piyasaya sürdü. Seul, 10 Mart (IANS), dünyanın en büyük bellek yongası üreticisi Samsung Electronics, DRAM’siz ilk tüketici katı hal sürücüsünü (SSD) Çarşamba günü piyasaya sürdü.

Samsung 980 NVMe SSD, DRAM’siz İlk Tüketici SSD’si

Samsung 980 NVMe SSD Performansı

Samsung’a göre yeni 980 NVMe SSD, DRAM’siz SSD’ler arasında en yüksek performansı sunuyor.

En son tüketici SSD’si 250GB, 500GB ve 1TB olmak üzere üç modelde satışa sunulacak ve ABD, Almanya ve Çin dahil yaklaşık 40 ülkede piyasaya sürülecek.

Samsung’daki bellek markalı ürün işinden sorumlu başkan yardımcısı Lee Kyu-young şöyle dedi:

980, hız, güç verimliliği ve güvenilirliğin mükemmel bir karışımını sunarak onu günlük PC kullanıcıları ve oyuncuların yanı sıra içerik oluşturucular için uygun hale getiriyor.

Genel olarak, DRAM’siz tasarımlar, verilere hızlı erişim için daha düşük hızlara sahiptir. Ancak Samsung, maliyeti düşürürken hızdaki bir dezavantajın üstesinden gelmek için sürücüyü doğrudan ana bilgisayarın DRAM’ına bağlayan ana bellek tampon teknolojisinden yararlandığını söyledi.

Güney Koreli teknoloji devi, en son altıncı nesil V-NAND’in yanı sıra optimize edilmiş denetleyici ve aygıt yazılımını da kullanarak, 980 SSD’nin saniyede sırasıyla 3.500 ve 3.000 megabayta kadar sıralı okuma ve yazma hızları sunduğunu söyledi.

KFConsole Gerçek mi Sahte mi? Özellikler, Fiyat, Çıkış Tarihi, Ön Sipariş ve DAHA FAZLASI !!!

Yonhap haber ajansına göre Samsung, yükseltilmiş Intelligent TurboWrite 2.0 çözümünün sürücünün içinde çok daha büyük bir tampon depolama alanı ayırarak gelişmiş performans da sağladığını ekledi.

Samsung, kararlılığı artırmak için nikel kaplı kontrolör ve ısı dağıtıcı etiket çözümlerini kullanan Dinamik Termal Koruma teknolojisini uyguladığını söyledi.

En yeni SSD, önceki 970 EVO’ya kıyasla yüzde 56’ya varan gelişmiş güç verimliliği sunuyor.

The Samsung SSD 980 (500GB & 1TB) Review: Samsung’s Entry NVMe

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Exit mobile version