Yabancı Dil Öğrenimi için Kullanılabilecek En İyi 5 Mobil Uygulama!

Her geçen gün yabancı bir dil bilmenin önemi daha çok karşımıza çıkmakta. Değişen iş dünyası ile ana dil dışında öğrenilen bir yabacı dil bile yetersiz kalabiliyor.

Artan rekabet ortamlarıyla birlikte birden çok yabancı dil bilenlerin bir adım önce geçtiği kabul edilmesi gereken bir gerçek. Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte yeni bir dil öğrenmek için geliştirilen birçok mobil uygulama mevcut. Bu yazımızda yeni bir dil öğrenmek için kullanılabilecek en iyi 5 mobil uygulamaya yer verdik.

  1. Dualingo
  2. Busuu
  3. Memrise
  4. Mondly
  5. English Ninjas

 

Dualingo:

Dil öğrenimi konusunda ülkemizdeki en popüler uygulamalardan biri Dualingo’dur.  Bu alanda dünyadaki başarılı ilk örneklerdendir. Ücretsiz olarak da kullanabileceğiniz bu uygulama ile birçok yabancı dili öğrenmeniz mümkündür. Kullanıcıların öğrenme stillerini öğrenerek iyi yapılandırılmış dersler ve alıştırmalar sunması uygulamanın en iyi özelliklerinden biridir. Ayrıca tüm derslerin oyunlarla daha eğlenceli hale getirildiği ve dil öğrenimi için en önemli etkinliklerden olan konuşma ve dinleme çalışmalarında içermektedir.

Ücretli ve Ücretsiz versiyonlar

IOS, Android ve Windows Phone

 

Busuu:

Busuu, yeni bir yabancı dil öğrenmek için kullanılabilecek en popüler mobil uygulamalardan biridir. Onu diğer uygulamalardan farklı kılan en önemli özelliği ise dünya çapında 100 milyon dil öğrenmek isteyen kullanıcısıyla birlikte büyük bir sosyal ağa dönüşmesidir. Türkçe, İngilizce, Japonca, Rusça, İspanyolca ve Arapça’nında bulunduğu 12 dili Busuu üzerinden öğrenmek mümkündür. Alanında uzman dil bilimciler tarafından oluşturulan çalışma planları ile birçok yazılı ve sözlü derslere ulaşabilirsiniz. Ayrıca dil öğrenmenin en önemli adımlarından biri olan konuşma etkinliklerini ana dilinde konuşan insanlar ile yapabiliyor olmanız uygulamayı bir adım öne çıkarmaktadır.

Ücretli ve Ücretsiz versiyonlar

IOS ve Android

Memrise:

Yabancı dil öğrenmek isteyenler için diğer bir uygulama olan Memrise, pratik yapmak için ideal bir uygulamadır. Uygulamanın ilginç özelliklerinden biri ise izleyebileceğiniz ve izlerken de dil öğrenebileceğiniz yerel video klipler oluşturmasıdır. Bu videolar sayesinde ise kelimelerin doğru telaffuzlarını duyarak öğrenebilirsiniz.  Memrise uygulmasının en önemli özelliklerinden biri ise öğrenmeyi sıkıcı bir halden kurtararak eğlenci bir hale dönüştürmesidir. Ayrıca mümkün olduğunca hızlı ve kolay bir şekilde öğrenmenize yardımcı olan uygulama, aynı zamanda sizi sürekli test ederek beyninizin hep egzersiz yapmasını sağlarken bir yandan da öğrenmeyi daha eğlenceli, bir hale getiriyor.

Ücretli ve Ücretsiz versiyonlar

IOS ve Android

Mondly:

Diğer bir dil öğrenme uygulaması olan Mondly ile Türkçe, İngilizce, Japonca, Rusça ve İspanyolca’nında bulunduğu 33 farkı dili öğrenebilmeniz mümkündü. 50 milyonun üzerinde kullanıcının kullandığı bu uygulama hem Android hem de İOS platformlarında kullanıclara hizmet vermektedir.

Ücretli ve Ücretsiz versiyonlar

IOS ve Android

English Ninjas:

Yazımızda tanıtacağımız sonuncu uygulama ise “English Ninjas” dır. Tek tuşla İngilizce konuş sloganı ile karşımıza çıkan English Ninjas, Ali Servet Eyüboğlu ve ekbi tarafımdan geliştirilerek geçtiğimiz yıl tanıtılan yerli bir uygulamadır. Cambly gibi anadili İngilizce olan eğitmenler arayıcılığıyla İngilizce öğreten bir uygulama olan English Ninjas uygulamasını Android ve iOS platforma sahip cihazlarda kullanabilirsiniz. Ana dili İngilizce olan eğitmenler ile kendi ritmine göre hareket ederek ihtiyacın olan tüm araçların sunulduğu bu uygulama ile kısa bir sürede İngilizce öğrenebilirsiniz. Ayrıca eğitimler sonunda sertifika alabildiğiniz bu uygulama ile sertifikanızı CV’inde paylaşabilir ya da isterseniz otomatik olarak Linkedin hesabınıza yükleyebilirsiniz.

Ücretli ve Ücretsiz versiyonlar

IOS ve Android

Exit mobile version