En Son

HTC, Google tarafından satın alındıktan sonra da Akıllı Telefon Üreticisi olmaya devam edecek

Google yine Motorola’dan sonra tanınmış akıllı telefon üreticisi HTC’yi büyük bir meblağ ile satın alıyor. Motorola yaklaşık altı yıl önce Google tarafından satın alındı. Google, HTC’nin akıllı telefon bölümünü 1.1 milyar dolar karşılığında satın aldığı anlaşmayı yapmış durumda. Bununla birlikte ilginç haberler, HTC’nin önümüzdeki yılın başında piyasaya sürülecek olan bir başka amiral gemisinin akıllı telefonu üreticisi olarak hala devam edeceğidir.

Şirketin, halihazırda yaklaşık 4000 tasarım ve araştırma görevlisi istihdam ederken, bunların yarısı anlaşma yapıldıktan sonra Google’a geçecek.

HTC, Google tarafından satın alındıktan sonra da Akıllı Telefon Üreticisi olmaya devam edecek

Yeteneğin büyük bir bölümünün tamamı Google’a gönderilecekse de, Şirketin akıllı telefon üretim bölümünü zaten engellemeyecek. Şirketin CEO’su Cher Wang’ın ifadesine göre, akıllı telefon ve Vive sanal gerçeklik işinde yeniliklere devam edecekler. Böylece, HTC hayranları, önümüzdeki yıl bir sonraki amiral gemisini almaya hazır olun.

Rapora göre, şirket birkaç ay boyunca büyük bir kayıptaydı ve bu da bu tür bir kararı seçmelerini sağladı. Birçok personelin maaşları da oldukça uzun süredir beklemedeydi. Bu nedenle, Şirketin Google tarafından satın alınması kesinlikle onlara yardımcı olacak iyi bir adımdır.

Ayrıca, şirketin akıllı telefon bölümünü tamamen kapatmayı tercih etmesinin çeşitli nedenleri vardır. Birincil nedeni envanter. Şimdilerde akıllı telefon bölümünü tamamen kapatmaları durumunda, hiç kimsenin geçersiz bir şirketten telefonu almayı tercih etmesi nedeniyle envanter felaket olacak.

Her neyse, gelecekte HTC’nin akıllı telefon bölümünü tamamen kapatması ve tümüyle VR cihazlarına odaklanmaları bekleniyor.

Latest Posts

Kaçırmayın

Haberiniz Olsun

En son haberler, teklifler ve özel duyurular ile güncellenecek.