iPad Kullanımını Kolay Hale Getirecek Tavsiyeler

iPad’iniz hayatınızı pek çok yönden geliştirebilir. Temel bilgileri biliyorsunuz, ancak daha gelişmiş bilgiye ihtiyacınız var. Sosyal ağlara nasıl erişeceğinizi, oyun oynamayı ve hatta bankacılığınızı yönetmeyi öğrendiğinizde iPad’iniz yakında cep telefonunuzun ve bilgisayarınızın yerini alacaktır. Daha fazla bilgi için aşağıdaki makaleyi okuyun.

Cihazınızı şarj etmeye başlamadan önce piliniz bitene kadar bekleyin. Piller bir şey olarak anılacaktır. Pili çok erken şarj ederseniz, hafıza daha küçük bir ömrü kaydeder ve bu tekrar tekrar ortaya çıkabilir ve cihazın şarj aletinde olması gerekir.

iPad Kullanımını Kolay Hale Getirecek Tavsiyeler
iPad Kullanımını Kolay Hale Getirecek Tavsiyeler

Mümkünse cihazınızı 3G yerine İnternet’e bağlamak için Kablosuz kullanın. 3G’yi sürekli olarak kullanmak, pil ömrünün yaklaşık 9 saatini bulmasını bekleyebilirsiniz. Wi-Fi ile, cihazınızın şarj edilmeden önce daha da keyif almasını sağlayabilirsiniz. İnternete bağlanmanız gerekmiyorsa, ikisini de devre dışı bırakın.

Farklı Wi-Fi ağlarına katılmak istendiğinde ikna oldunuz mu? Bu sorunu Wi-Fi Ayarları’nda çözmenin kolay bir yolu vardır. Sadece Katıl İsteyin ayarlarını kapatın. Hâlâ şebekelere katılacaksınız; Bununla birlikte, Wi-Fi ayarlarına gitmeniz ve oradan katılmanız gerekecek.

Bir iPad’e sahipseniz, bir yedekleme yapmak iyi bir fikirdir. Verilerinizin düzgün bir şekilde kaydedilmesi için iTunes’u bir yedekleme yapmaya zorlayabilirsiniz. iTunes’a gidin ve aygıt listesine sağ tıklayın ve yedeklemeyi seçin. Aynı özelliği iCloud’da yedeklemek için de kullanabilirsiniz.

E-postanıza daha fazla önizleme metni satırı seçmeyi seçebilirsiniz. Ayarlar, Posta ve Önizleme bölümlerine gidin. Bunu 2 satırdan 5 satıra değiştirebilirsiniz. Artık her iletiden daha fazla içerik önizleme yapmak, kaygıyı azaltmak daha hızlıdır.

Cihazınızın ekranını bir HD TV’de görüntüleyebilirsiniz. İhtiyacınız olan şey, sahip olduğunuz TV türlerine bağlı olarak bir Apple dijital AV adaptörü veya bir Apple VGA adaptörü. Bu ilk ürün bir HDMI portuna takılabilir, ikincisinde ise bir VGA portu gerekiyor.

Birden fazla uygulama güncelleştirmesini aynı anda gerçekleştirmek, cihazınızı yavaşlatabilir ve bir şey yapılmasını zorlaştırabilir. Uygulamaları duraklatıp bunları bir kerede değil, aynı anda güncellemeye zorlayarak bunu hafifletebilirsiniz. Duraklatmak için güncellenen uygulamanın simgesine dokunun. Biri bittiğinde, başka birinin güncellenmesini bitirmesine izin verebilirsiniz.

Cihazınızı yerinde kaybetmenin bir önlemi var. Ayarlar bölümüne gidin ve iCloud üzerine dokunun. iPad’imi Bul özelliğini açmadan önce Apple kimliğinizi girin. Bunu yaparak, iPad’inizi yanlış yere yerleştirmediyseniz, bulmak için iCloud.com’a gidebilirsiniz.

En kısa sürede bir iPad kapağı alın. Ön cam Gorilla Camdan (çok güçlü bir malzeme) yapılırken, yine çizilebilir. Yatırımınızı korumak istiyorsun. iPad camınızı çantanıza koyduğunuzda koruyacak bir ekran kapağı alın. Bu şekilde güvenli olduğundan eminsin.

Sahilde iPad’inize dikkat edin. Kum, iPad için oldukça tehlikeli bir şeydir. Sadece cihazın küçük aralıklarına yakalanmakla kalmaz, aynı zamanda ekranı kolaylıkla çizemez; burada başka şeyler olabilir. Bu durumlarda bir ekran kapağı kullanmak veya daha iyisi, plaj zamanınız için iPad’i evde bırakmak en iyisidir.

Bir iPad önemli bir yatırım olduğundan, bunun için doğru bakım sağlamak akıllıca olacaktır. Birçok kişi iPad’leri ile birlikte kullanılmak üzere ekran koruyucuları satın alıyor. Bu, ekrana yapışan ve koruyan plastiktir. Ekranınızı temizlemeniz gerekiyorsa yumuşak bir bez alın ve su ile nemleyin. cihazınızı temizlerken herhangi bir ev veya pencere temizleyicisini kullanmaktan kaçının.

iPad ekranlarınızı daha iyi organize etmek için klasörler oluşturun. Ekranınızı titreşim moduna geçirin ve ardından simgeleri aynı klasöre almak isterseniz simgelere yerleştirin ve istediğiniz her şeye erişene kadar tekrarlayın. Yirmi veya daha fazla simge olduğunda bu özellik harika.

iPad’inizde meşru sitelerden olmayabilecek bağlantıları kurmak konusunda endişe etmeniz gerekir. Sana olanaksız kalmanın en iyi yolu tıklamadan önce bağlantıyı basılı tutmaktır. Bu, bağlantının geldiği gerçek URL’yi size bildirir.

Cihazınızın home düğmesini üç kez tıklatarak belirli bir işlemi gerçekleştirmek üzere yapılandırabilirsiniz. Bunu yapmak için, Ayarlar sekmesini açın ve ardından Genel’e, ardından Erişilebilirlik’e tıklayın. Sonra devam edin ve ev düğmenizi üç kez tıklayın ve ev düğmenizin ne yapmasını istediğinizi seçmek üzere devam edin. Bu, üç kez tıklamanıza ve seçilen bir işleve erişmenize olanak tanır.

Cihazınızı bir kamera olarak kullanırken, odağı ve ışık sayacını yalnızca bir dokunuşla kolayca değiştirebilirsiniz. Fotoğrafın konusuna dokunmanız yeterlidir ve iPad, özneyi odak noktasına getirmek için otomatik olarak ayarlayacaktır. Bu ayrıca, ışık ölçeri, nesnenin etrafındaki alana ayarlar ve size mükemmel bir fotoğraf verir.

Sesli kitap dinlemeyi seviyorsanız, Erişilebilirlik ayarları altındaki VoiceOver uygulamasını seveceksiniz. Bu özellik, ekranda görüntülenen herhangi bir metni yüksek sesle okur. Favori e-kitaplarınızı veya blog’unuzu açın ve cihazınız size okuyacaktır! Bu, arabanızda dinlemek için veya etrafınızdaki işlerinizi yaparken mükemmel

Yazarın diğer yazıları

Keyfini Çıkarmaya Hazır Olun The Spyro – Dragon Trilogy Remaster Yakında PS4’te

Çok popüler bir franchise olan Spyro The Dragon, 20. yıldönümlerini bu gelecek Eylül ayında tamamlayacak ve bu,...
Oku

Apple’ın Yeni İşletim Sistemi iOS 11 Hakkında Herşey

Apple'ın en yeni amiral gemisi olan iPhone 8, iPhone 8 Plus ve en çok beklenen iPhone X...
Oku

HTC, Google tarafından satın alındıktan sonra da Akıllı Telefon Üreticisi olmaya devam edecek

Google yine Motorola'dan sonra tanınmış akıllı telefon üreticisi HTC'yi büyük bir meblağ ile satın alıyor. Motorola yaklaşık...
Oku

AMD Radeon RX 500 serisini duyurdu…

Daima rakiplerine oranla benzer fiyatlı ürünlerde daha yüksek performans sunan grafik kartlarını üretmesi AMD’nin alışık olduğumuz bir...
Oku

Benzer Yazılar

Son Yazılar

Mortal Kombat 1 Ön Sipariş Bonusları

Oyun için bir çıkış tarihi de veren Mortal Kombat 1'in tanıtım fragmanının ardından ön sipariş bonusları açıklandı. Mortal Kombat 1'in geçtiğimiz günlerde duyurulmasının ardından oyunun...

Keyfini Çıkarmaya Hazır Olun The Spyro – Dragon Trilogy Remaster Yakında PS4’te

Çok popüler bir franchise olan Spyro The Dragon, 20. yıldönümlerini bu gelecek Eylül ayında tamamlayacak ve bu, bu serinin yeniden yazımının duyurulması planlandığı zamandır....

Apple’ın Yeni İşletim Sistemi iOS 11 Hakkında Herşey

Apple'ın en yeni amiral gemisi olan iPhone 8, iPhone 8 Plus ve en çok beklenen iPhone X henüz mağazalara gelmedi ancak Apple'ın en yeni...